menu
Actueel

Tentoonstelling: The Tick - verlengd t/m 31 december 2019

Over de tentoonstelling: ‘The Tick’ is een sculptuur van de Zweedse kunstenaar Josefin Arnell. Zij heeft daarmee de Theodora Niemeijer prijs 2018 gewonnen. Arnells teek is een gigantisch, gemuteerd monsterlijk insect. Met ‘The Tick’ zet zij de lijn van haar meest recente werk voort, waarin dit insect centraal staat.

Teken dragen bacteriën en virussen bij zich die overgedragen kunnen worden op de mens, zoals de Borrelia bacterie (op onderstaande website verkeerd benoemd).

Borrelia kan het menselijk zenuwstelsel ernstig beschadigen. Door de opwarming van de aarde is ook in de afgelopen jaren het aantal teken in onze natuur drastisch toegenomen. Dit komt doordat de winters niet meer koud genoeg zijn, kunnen de teken de winterperiode overleven en in de lente- en zomerperiode als een epidemie uitwaaieren.

In The Tick speelt Arnell met de metafoor van wereldwijde ecologische bedreigingen, zoals de opwarming van de aarde, die de balans tussen de socio-politieke relatie enerzijds en natuur, menselijkheid en economie anderzijds veranderen.

Dit horror scenario wordt door dit insect onderstreept – het is groot, gemuteerd en kan door aanraking geactiveerd worden’. Voor foto’s, een video en meer info, zie de website

Meet en Greet: Wil je de kunstenares ontmoeten? Kom dan 23 maart van 15:00 uur t/m 16:00 uur naar het Van Abbemuseum. Meld je aan via de website

Praktische informatie: Het Van Abbemuseum is toegankelijk voor rolstoelgebruikers. Een keer per maand geeft het Van Abbemuseum speciale rondleidingen voor blinden, slechtzienden, doven en slechthorenden. Afhankelijk van de dag en de situatie kan je het museum gratis, voor 6 euro of voor 13 euro bezoeken. Kijk voor meer informatie op de website