menu
Actueel

Een open brief aan de WHO

Tekst Miranka Mud 19 juli 2020 |

Patiënten, artsen en wetenschappers op het gebied van klinisch en laboratoriumonderzoek houden de Wereld Gezondheidsorganisatie (WHO) verantwoordelijk voor het verwijderen van een code voor aangeboren lyme; de ziekte van Lyme overgedragen tijdens de zwangerschap van moeder op kind. Zij protesteren tegen het verwijderen van code 1C1G.2, voor ‘Congenitale Lyme-borreliose’, van de nieuwe ICD-11-codes en vragen om het herstel ervan in een open brief aan de WHO.

Met deze brief hopen de ondertekenaars nogmaals de aandacht van de WHO te vestigen op belangrijke zorgen met betrekking tot de aangeboren ziekte van Lyme en vragen de WHO de wetenschap te omarmen in plaats van te negeren. De Lymevereniging heeft de brief ondertekend. Open brief aan WHO congenitale lyme